На Черкащині пройшли футбольні змагання серед незламних українок!

198

Футбол на милицях: реабілітаційний табір для жінок з ампутаціями пройшов на Черкащині.

Футбольні змагання незламних українок. На Черкащині працює перший в Україні спортивно-оздоровчий табір для жінок з ампутаціями. Там учасниці можуть не лише навчитися грати у футбол на милицях, а й пройти тренінги з психологічної підтримки. Організатори запросили до участі в табірній зміні мотивуючих лекторів та міжнародних тренерів. На одному з унікальних футбольних занять побувала і журналістка “5 каналу” Яна Лимаренко.

Розминка на футбольному полі – особлива. Вправи виконують спортсменки на милицях. Вони приїхали реабілітуватися та відпочивати у табір на Черкащині.

На полі 9 жінок з ампутаціями. Ольга втратила ногу на війні майже 6 років тому.

Наталія – теж пережила ампутацію, вона переселенка з Маріуполя. Від табору в захваті. Каже, тут усі допомагають одне одному.

“Супер, усе настільки гарно, така атмосфера дружелюбна, всі такі гарнюсінькі, такі позитивні. Багато чого було, танцювали співали, у костра сиділи, під гітару співали”, – каже учасниця табору Наталія Склярова.

Учасницям потрібні мотивація та натхнення – каже лектор Богдан. Він із дитинства на протезі, завдання лектора тут – підказувати жінкам, як жити у нових умовах.

“Треба ставитись до себе як до людини, яка може все, тому що які наші думки таке і наше життя і як бачте навіть з однією ногою можна бігати”, – каже спікер табору Богдан Коновалов.

Футбольні тренування організували, щоб учасниці краще опанували можливості свого тіла. Тренує їх Макензі Гілмор. Вона президентка американської федерації футболу жінок з ампутацією. Приїхала зі США спеціально для роботи в черкаському таборі.

“Тренувалися весь тиждень, я просто в захваті від їхніх досягнень. Важливо розуміти своє тіло, особливо для цих дівчат – це має значення, і тільки-но вони це роблять, у них усе чудово виходить”, – розповідає тренерка зі США Макензі Гілмор.

З жінками ганяють по полю і волонтери табору. Аби бути на рівних – вони підв’язували одну ногу і брали милиці.

Табір можливостей – це один із напрямів роботи. Тут, крім традиційних дитячих змін, є і соціальні та спеціально розроблені для людей з інвалідністю.

“Створити те середовище де ми витягаємо їх з зони комфорту, створюємо щось нове і вони на цьому змінюються і знаходять для себе покращення. Витягуємо з середовища, яке нас тригерить, яке негативним чином на нас впливає і тут ми можемо відверто говорити про наболіле”, – каже генеральний директор ГО “Табір максимум” Віталій Собко.

Для жінок з ампутаціями це перша зміна. У програму ввійшли як лекційна мотиваційна частина, так і спортивні заняття та тренування. Для учасниць табір безоплатний, їхнє відновлення спонсорують благодійники. У планах організаторів ще і будівництво протезного центру, туди люди з ампутаціями приїздитимуть із родинами.

“Вони зможуть приїздити із родинами, наші психологи працюватимуть із ПТСР усієї сімї, тобто це не лише про окрему людину, а про взаємодію всередині родини. Ми віримо, що війна закінчиться і всі вони возєднаються, це дуже важливо”, – каже представник благодійної організації Мартін Вейт.

ПовернУться додому максимально активними та натхненними – кажуть учасниці. Тиждень у таборі додав мотивації на нові звершення. А вони своїм прикладом хочуть показати, що люди без кінцівки мають аж ніяк не менше можливостей.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, “5 канал”

На Черкащині пройшли футбольні змагання серед незламних українок!