Наталія Зінченко: «В Афінах на нас чекає чергове випробування»

890

Після недільного тренування в Києві на НТК ім. В. Баннікова жіноча збірна України вирушила до аеропорту Бориспіль, звідки вилетіла до Афін, де 27 жовтня о 17:30 вже зіграє з гречанками в поєдинку відбору чемпіонату Європи 2022 року.

— На жаль, до складу делегації ми змогли включити тільки 15-х польових гравців і трьох воротарів, — сказала головний тренер команди Наталія Зінченко в коментарі офіційному сайту УАФ. — Чергові тести виявили коронавірус ще у двох моїх підопічних — капітана збірної Дарини Апанащенко та атакуючого гравця Ольги Бойченко. Вже в останній момент склад збірної поповнила новачок “націоналки” – капітан дівочої збірної України до 17 років Юлія Христюк.

— Що ж, це серйозні кадрові втрати, які значно ускладнюють становище нашої команди. А в якому стані перебувають ті ваші підопічні, які не уникнули ушкоджень у недавньому протистоянні з ірландками?

— Ви маєте на увазі Натію Панцулаю та Ію Андрущак? На щастя, їхні травми виявилися несерйозними, і я сподіваюся, що медичний персонал збірної України зробить усе, аби вони зіграли в Афінах.

— Ви вже вивчили детально гру гречанок в останньому офіційному поєдинку — із чорногорками?

— Звісно, але, на відміну від нас, у гречанок кадрових проблем немає. Принаймні в матчі із Чорногорією брали участь усі провідні футболістки. На збірну України в Афінах чекає важке випробування, особливо якщо брати до уваги, що ми гратимемо в ослабленому складі. Господарки фізично міцні, діють жорстко, застосовують схему 4—2—3—1, але за необхідності беруть на озброєння 4—3—3. Дуже багато буде залежати від того, чи вдасться моїм підопічним контролювати м’яч, як швидко вони переходитимуть від оборони до атаки. Усе ж я сподіваюся, що кадрові проблеми тільки згуртують дівчат, і вони продемонструють свої найкращі якості.

Склад національної жіночої збірної України

Воротарі: Ірина Саніна («Житлобуд-1» Харків), Дарина Бондарчук («Житлобуд-2» Харків), Алла Герасимчук («Восход» Стара Маячка).

Захисники: Дар’я Кравець («Реймс», Франція), Анастасія Вороніна ( «Житлобуд-1» Харків), Ірина Подольська, Анастасія Філенко, Натія Панцулая (усі — «Житлобуд-2» Харків), Любов Шматко («Мінськ», Білорусь).

Півзахисники: Анна Петрик («Житлобуд-1» Харків), Таміла Хімич («Мінськ» Білорусь), Ія Андрущак, Яна Малахова, Яна Калініна (усі — «Житлобуд-2» Харків), Юлія Христюк («ЕМС-Поділля» Вінниця).

Нападники: Надія Куніна, Ганна Вороніна (обидві — «Житлобуд-1» Харків), Ніколь Козлова («Вірджинія Тех», США).