Ніколь Козлова: «У сучасному футболі кожен може перемогти»

776
женский футбол, жіноча ліга, Ніколь Козлова, УАФ, жіночий футбол, ЖФК, збірна України, Nicole Kozlova, жіноча збірна
фото - Сергій Татьков

Нападник американської команди «Вірджінія Тех» та жіночої збірної України Ніколь Козлова поділилася своїми враженнями від матчів плей-офф кваліфікації Євро-2022 та жеребкування КС-2023.

У плей-офф відбору чемпіонату Європи 2022 року жіноча збірна України у двох матчах поступилася команді Північної Ірландії і не змогла пробитися до фінальної частини турніру. Підсумок протистояння в інтерв’ю офіційному сайту ФІФА підбила наш форвард Ніколь Козлова.

«Звичайно, я розчарована, але знаю, що не можна змінити того, що сталося. На нас восени чекають відбірні матчі чемпіонату світу, тому основну увагу треба приділити своєрідному перезапуску, самовдосконаленню та виправленню наших помилок.

Очевидно, що помилки з нашого боку були, і нам потрібно їх виправити. Будемо працювати, щоб вивести нашу гру на новий конкурентоспроможний рівень. Треба рухатися далі, хоч це й важко психологічно. Особисто мене засмутило, що можливість вийти до фіналу європейської першості може бути лише раз у житті, і я не впевнена, що матимемо ще один шанс. Проте ми повинні залишити все позаду й продовжувати рухатися далі», — сказала Козлова.

женский футбол, жіноча ліга, Virginia Tech, трансфер, Ніколь Козлова, ФФУ, жіночий футбол, ЖФК, збірна України, Nicole Kozlova, жіноча збірна

За підсумками жеребкування ЧС-2023 серед жінок в Австралії та Новій Зеландії Україна потрапила до групи В разом з Іспанією, Шотландією, Угорщиною та Фарерськими островами. Наша футболістка прокоментувала цей жереб:

«Перша думка: вау, це жорстка група. Наприклад, я ніколи не грала проти Іспанії чи Угорщини, а от із Шотландією ми кілька разів стикалися. Тому це поєднання нових та сильних команд. Але у сучасному футболі кожен може перемогти, якщо настане його день. Таке трапляється все частіше й у чоловічому футболі.

Розрив між явними фаворитами та аутсайдерами зменшився, і кожен може перемогти будь-кого. Я думаю, що якщо ми матимемо правильний менталітет, добре налаштуємося, і кожна з нас зіграє з повною віддачею, тоді буде шанс на вихід із групи. Ніколи не можна говорити, що в нас немає шансів. Ми повинні зробити все, що залежить від нас, і тоді отримаємо ще одну чудову нагоду в житті».

20-річна Ніколь Козлова також розповіла про мікроклімат у жіночій збірній України та ставлення футболісток до гри.

«Щоразу, коли по телевізору показують якийсь важливий матч, ми намагаємося переглянути його разом і дізнатися щось нове. Ми всі читаємо книжки різних тренерів, вивчаємо їхню тактику. Мені подобається така пристрасть до футболу. Ми завжди приймаємо бій на полі і хоча, можливо, не є найтехнічнішою командою у світі, але боремося справді до останнього. Поки в нас таке ставлення до гри, ми можемо сподіватися на позитивні результати», — наголосила Ніколь Козлова.