Сергій Сапронов – про підсумки участі у Турнірі розвитку УЄФА

346
Сергій Сапронов, Sergii Sapronov WU17

Дівоча збірна України WU-17 повернулася з румунського міста Буфтя, де брала участь у Турнірі розвитку УЄФА, в якому, окрім господарок, також змагалася з однолітками із Греції та Азербайджану.

— Стосунки з’ясовували учасниці до 16-ти років, — сказав головний тренер дівочої збірної України Сергій Сапронов у коментарі офіційному сайту УАФ.

— Для переважної більшості моїх підопічних це був перший іспит на міжнародній арені. І хоча в підсумку ми пропустили вперед гречанок, організатори турніру зазначали, що за грою саме ми заслуговували бути першими.

— Що ж тоді завадило вашим підопічним?

— Після переконливої звитяги у стартовому турі над збірною Азербайджану (4:0) наші дівчата диктували умови й у наступному поєдинку, із гречанками. Вони значно переважали їх за кількістю створених моментів, але, на жаль, підвела реалізація. Згідно з регламентом, якщо основний час завершувався внічию, то для виявлення переможця одразу пробивалася серія пенальті. І в цій футбольній лотереї щасливий квиток дістався суперницям, хоча необхідно відзначити нашого воротаря Світлану Снігур, яка парирувала два удари.

— У заключному матчі українки вигравали по ходу в господарок — 3:0, але по перерві збавили оберти й ледь не впустили перемогу…

— Знаєте, це все психологія. Дівчата вирішили, що питання про переможця в цьому поєдинку вже неактуальне, заспокоїлися й ледь не поплатилися. До речі, після завершення турніру наш тренерський штаб саме аналізу цього протистояння присвятив найбільше уваги. Сподіваюся, що достукалися до підопічних, і надалі вони не проявлятимуть такої недооцінки до опоненток.

— Згідно з регламентом турніру, кожна з футболісток повинна була зіграти в трьох запланованих матчах щонайменше 90 хвилин. Отже, шанс проявити себе мали всі учасниці. Ви отримали необхідну інформацію про можливості своїх підопічних?

— Думаю, що з кістяком збірної, а це 10—11 гравців, я визначився. Продовжуватиму уважно стежити й за іншими учасницями змагань у Румунії. Паралельно триватиме селекційна робота, зокрема, із 10-го до 12 травня в Хусті пройде фінальна частина всеукраїнської першості серед 15-річних.

Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву УАФ за проведення зимової першості України серед 16-річних, де ми взяли на замітку цілу групу футболісток, що виступала на румунському турнірі. А також, слід віддати належне Румунській федерації футболу за чудовий прийом та додатковий чотириденний тренувальний збір.

Хоча після повернення на батьківщину я сказав дівчатам, що найбільша заслуга в тому, що в них є можливість займатися улюбленою справою, воїнів ЗСУ, які чинять героїчний супротив російському агресору.


Турнір розвитку УЄФА серед команд WU-17

23.04.2023
Азербайджан — Україна — 0:4
Румунія — Греція — 0:5

25.04.2023
Греція — Україна — 0:0, по пенальті — 7:6
Румунія — Азербайджан — 4:0

28.04.2023
Греція — Азербайджан — 3:0
Румунія — Україна — 2:3