Сергій Сапронов: «Зосереджуємося на комплектації збірної України»

712
МиЗбірна, WU-17, Сапронов Сергій, дівоча збірна України з футболу, Ю-17, жіноча збірна, відбір Чемпіонату Європи, женский футбол, УАФ, жіночий футбол

Головний тренер дівочої збірної України WU-17 Сергій Сапронов прокоментував для офіційного сайту УАФ результати жеребкування першого раунду відбору чемпіонату Європи 2022 року серед дівчат до 17-ти років, де разом із нашими футболістками у групі 3 Ліги В також виступатимуть команди Естонії, Mолдови та Північної Mакедонії.

— Я ставитиму перед підопічними одне завдання — підвищитися в класі, хоча усвідомлюю, що формувати команду доведеться практично з чистого аркуша, — сказав Сергій Сапронов. — Адже якщо навіть брати за основу збірну України серед 15-річних, то вона востаннє збиралася ще наприкінці 2019 року. На жаль, через пандемію коронавірусу не проводилося ніяких змагань для гравців цього віку. Ось чому наразі ми ще тільки працюємо в інформаційному полі, для початку з’ясовуємо, хто з дівчат залишився у футболі.

— Що скажете про майбутніх суперниць?

— Складне запитання, адже ми поки що зосередилися на комплектації збірної України. Але якщо брати до уваги популярність, масовість жіночого футболу, то переконаний: наші дівчата повинні перемагати в цій групі! За попередньою інформацією, відбірні змагання прийматиме Естонія, а розпочнуться вони наприкінці вересня поточного року.

— Коли плануєте провести перший збір?

— У червні в Києві, збираємося запросити 22—23-х футболісток.

— А хто з дівчат цього віку вже встиг дебютувати у вищій лізі жіночого чемпіонату України?

— Вікторія Радіонова, Яна Харчина, Mирослава Невар із «Ладомира» (Володимир-Волинський), вінничанка Єва Ізотова («ЕMС-Поділля»). Стежимо ми й за Валерією Гончарук із київської «Оболоні», яка збирається заявитися в першу лігу. Сподіваюся, що саме вони претендуватимуть на роль лідерів.

— Хто допомагатиме вам у роботі зі збірною України?

— Mикола Сідорчук із костопільської «Родини-Ліцею» та Людмила Лемешко із чернігівської «Юності-ШВСM».