У Вінниці відбувся фінальний етап V літньої Гімназіади України з футболу

123
У Вінниці відбувся фінальний етап V літньої Гімназіади України з футболу

У Вінниці відбулися фінальні змагання п’ятої Всеукраїнської гімназіади з футболу серед дівчат 2005-2007 років народження. 

До фінального етапу потрапили дівочі футбольні колективи із Вінницької, Харківської, Сумської, Рівненської, Волинської, Одеської та Полтавської областей. Команди було поділено на дві групи. Після групових баталій відбулися поєдинки за медалі. Змагання тривали з 8 до 11 травня включно.

9 травня на стадіоні Вінницького палацу дітей і юнацтва пройшло урочисте відкриття фінальних змагань 5-ї Всеукраїнської гімназіади з футболу серед дівчат 2005-2007 р.н. На ньому були присутні заступник начальника обласного управління спорту і рухової активності Наталя Токар, директор міського департаменту освіти Оксана Яценко, голова обласної Асоціації футболу Ігор Гатауллін, начальник обласного відділення Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України Геннадій Бочарьов та інші керівники.

«Вінниця завжди радо зустрічає гостей, а сьогодні нам особливо приємно вітати дітей, що прибули до нас із прифронтових регіонів. Адже попри воєнні перипетії молоде покоління повинне розвиватися та досягати успіхів як у навчанні, так і в спорті», – зазначила у своєму вітальному слові директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Учасники змагань вшанували хвилиною мовчання захисників та захисниць України, всіх хто відав своє життя в боротьбі з російським агресорами задля Перемоги, Свободи і Незамежності України.


Збірна Вінницької області грала проти команди з Полтавщини за 5 місце. Основний час закінчився з рахунком 0:0. У післяматчевих пенальті, з рахунком 3:1 перемогли полтавські футболістки. Капітанка вінничанок Вікторія Кучерук зазначила, результатом незадоволені, але досвід її дівчата отримали корисний.

“Дуже нервова гра. Нуль-нуль. Спочатку трохи жорстко зіграли проти мене, трохи носа розбили, але нормально. Але за пенальті не можу виправдатись, перехвилювалась. Могли краще зіграти”, – зазначила капітанка збірної Вінницької області Вікторія Кучерук.

Тренер вінничанок Олег Мусінкевич пояснив, основа його команди – школярки з Барської та Шаргородської громад. Щоб здобути призове місце дівчатам не вистачило часу та тренувань.

“Якби вони так ще кілька днів поїздили, то стали би професійною командою. Задоволені, що мої вихованці прийняли участь у такому турнірі. Вважаю, що досвід та ігрову практику вони отримали”, – пояснив тренер збірної Вінницької області Олег Мусінкевич.


У матчі за третє місце команда з Харкова перемогла суперниць із Сумської області 4:0.

“На початку було дуже складно, розгубились на полі, не розуміли, що, де і куди. Але потім зібрались, забили, і виграли. Мені треба завезти команду, щоб вони не впали духом, грали агресивно, звісно в межах правил”, – розповіла капітанка збірної Харківської області Амеліна Тарсукова.


“Золото” Гімназіади здобула збірна Волинської області. У фінальному поєдинку дівчата обіграли збірну Рівненщини. Футболістки з Волині представлять Україну на чемпіонаті світу серед школярок, розповів головний суддя змагань Максим Чос.

“Переможець всеукраїнських фінальних змагань отримає право представляти Україну в столиці Марокко, місті Рабат. Чемпіонат світу серед школярів пройде влітку цього року”,  зазначив головний суддя змагань Максим Чос.

За матеріалами Суспільне Новини


ПІДСУМКОВІ МІСЦЯ V літньої Гімназіади України (жіночий футбол):

1 місце – Волинська область
2 місце – Рівненьска область
3 місце – Харківська область
4 місце – Сумська область
5 місце – Полтавська область
6 місце – Вінницька область
7 місце – Одеська область