Володимир Щербина – про успіхи футбольної команди з Умані

313
Володимир Щербина розповів про виступ команди з Умані

Команда УДПУ (Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини) стала срібним призером Європейських студентських ігор 2022, які відбулися в Польщі і виборола путівку на Чемпіонат Світу.

Тренер Володимир Щербина розповів про виступ команди з Умані на Європейських студентських іграх. Команду на Універсіаду готував разом з Володимиром Пею.

Чому не золото ?

─ Насправді наша головна задача була потрапити в фінал. Ми відразу знали, що на Чемпіонат Світу поїдуть дві кращі команди, тобто 1 і 2 місця. Це була дуже амбітна задача для новачків. Але команда УДПУ не випадково потрапила на Європейські студентські ігри. Йшли до цього планово і цілеспрямовано, крок за кроком: виграли обласну Універсіаду і Кубок України в листопаді 2021 року. Отримали путівку на Європейські ігри.

─ Коли війна почалася, ми припинили свої тренування. Ряд змагань також відмінили. Але, коли прийшло запрошення на Європейські студентські ігри, ми відновили заняття, почали серйозно тренуватися. Безумовно хвилювалися, адже були дебютантами цих змагань. Потім побачили, що ми дуже достойно тримаємося.

─ Ми перемогли Португалію, з французами ми грали рівно, хоча це одна з найсильніших команд Європи. Наша перша з ними гра була внічию, а в фіналі ми поступилися. Але це дуже достойний і сильний противник. До того ж у нас були декілька травмованих гравчинь, нерівний склад. Але ж ми виграли срібло!

Спочатку, після гри дехто з дівчат плакав, бо хотілося перемогти. Але до церемонії нагородження опанували себе і вже посміхалися та раділи. Адже маємо путівку на Світ. Хоча не відомо, чи відбудеться Чемпіонат Світу, адже він мав би бути в Китаї. А це вже політика.

Чи може бути спорт поза політикою?

─ Я в це не вірю. Можливо, якщо гра заради гри, якщо результат не важливий. Але коли мова йде про перемогу, про те що ти представляєш свою країну… це вже політика.

─ Ми це дуже добре відчули на собі ─ шалена підтримка України в Польщі. Завдяки тому, що приймаюча сторона і Європейська студентська спілка взяли на себе витрати по участі української команди – ми змогли взяти участь в Іграх. росію і білорусь від ігор відсторонили. Якби вони брали участь в Універсіаді, то ми б відмовилися. А так ─ ми відчували підтримку. Особливо після фіналу, коли починається неформальне спілкування. У наших дівчат всі просили українську символіку: прапорці, футболки, кепки… Француженки після гри співали з уманчанками Гімн України. «Слава Україні!» ми чули часто.

Як потрапити в уманську команду з жіночого футболу?

─ Квиток до футбольної жіночої команди ─ вступ до УДПУ. Всі гравчині команди є студентками університету. Вони записалися в секцію футболу, займаються в спортивному клубі, яким керує Володимир Щербина. Одночасно мають шанс потрапити до складу професійної команди «Ятрань Берестівець».

В збірній є й першокурсниці і, скажімо, кращий гравець Кубку України серед студентських жіночих команд 2021 року, студентка 4 курсу факультету фізичного виховання Поліна Янчук.

Наполегливі тренування ─ запорука успіху. Володимир переконаний, що під час війни тренуватися і займатися спортом треба особливо наполегливо, тому що нація має бути сильною, і втрачати молодим людям свій час не можна.

─ Зараз, після змагань трохи відпочинемо, ─ каже Володимир, ─ і далі відновимо тренування і підготовку до наступних змагань.

Українські студентки - срібні призери European Universities Games 2022_women football
Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України

5 фактів про Володимира Щербину

  1. Володимир Щербина тальнівчанин, який понад 20 років живе і працює в Умані.
  2. Футболом захоплюється з дитинства, вболівав за «Динамо Київ».
  3. Він є воротарем команди УТК, тренером жіночої футбольної команди «Ятрань Берестівець» і керівником спортклубу УДПУ.
  4. Команду на Універсіаду готував разом з Володимиром Пею.
  5. На його думку жіночий футбол від чоловічого відрізняється темпом. Жінки теж можуть грати жорстко, а чоловіки не менш емоційні, просто це виявляється по різному. Головна відмінність ─ швидкість.

Аліна Коваленко, УманьNews.City

Уманські футболістки представляють Україну на Європейських Університетських іграх