Вища ліга 21/22. Знайомство з учасниками: ФК «Атекс» Київ

963
Вища ліга 21/22. Знайомство з учасниками: ФК «Атекс» Київ

Чемпіонат України з футболу серед жіночих клубів Вищої ліги сезону 2021-2022 років. Знайомство з учасниками ліги – ФК «Атекс» Київ

Ця історія почалася в 2001 році, коли виконком спортивного клубу «Громадянського парламенту жінок України» під керівництвом Гресь Алли Василівни вирішив створити жіночу футбольну команду. Тренувати команду запросили Гусара Володимира Марковича. Команда ЦСК ГПЖУ вперше взяла участь у чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд.

В кінці 2002 року команду очолила Гресь Алла Василівна і на перших зборах назва команди змінили на «Атекс» (зірка удачі), клуб же до 2014 року зберігав назву ЦСК ГПЖУ.

Починаючи з сезону 2004 року «Атекс» грає у вищій лізі жіночого чемпіонату України.

Вперше до складу збірної команди України до 19-ти років запрошуються гравці команди Дейнека Наталя, Левченко Оксана, а до 17-ти років Лебедєва Дарина, Боржковських Марія, Наварчук Тетяна, Свердлова Анастасія.

Вже через рік роботи команда з аутсайдера перетворюється в міцного «середняка» чемпіонату на рівних б’ється з лідерами.

Важливим моментом у долі команди стала зустріч Гресь А.В. з завідувачем кафедри фізвиховання Довгичем А.В. і ректором Національного університету харчових технологій Українцем А.І.. Було прийнято рішення про спільну роботу з підвищення майстерності гравців «Атекс», в той час надійшли на 1-й курс університету.

Це була хороша спільна робота протягом 8-ми років (з 2005 р по 2012 р). Університет, зусиллями Довгича А.В. перш за все, створив всі умови для плідної роботи – команда тренувалася два рази в день, вчилася, брала участь в чемпіонатах України у вищій лізі з футболу та футзалу. На цей час припали найвищі досягнення – «Атекс» у футболі – 5-6м у вищій лізі, а НУХТ (так команда називалася взимку у вищій лізі футзалу) – був срібним і бронзовим призером чемпіонату України.

Найбільших успіхів досягла команда в студентському футболі. У 2007 р збірна команда м. Києва, в складі якої окрім гравців «Атекс» були і студентки університету ім. Б. Грінченко, стали чемпіонками універсіади України, а роком пізніше, представлено Україною в чемпіонаті Європи серед ВНЗ, зайняли 5-е місце . Кращим гравцем чемпіонату Європи була названа капітан команди Дейнека Наталя.

Через фінансові проблеми в 2008 році «Атекс» участі в чемпіонаті України не приймав. Багато гравців виступали за інші клуби.

У 2011 році розпочалася співпраця з благодійним фондом О. Довгого та Е. Горіної. Фонд придбав для команди форму та інвентар, орендував стадіон для ігор і тренувань, оплатив поїздку на міжнародний турнір «Кубок Риги». У турнірі брали участь команди Німеччини, Латвії, Литви, Росії, Естонії. «Атекс» переміг усіх суперників з колишнього Союзу, а з німцями зіграли нульову нічию, і за різницею забитих і пропущених голів посіли друге місце. У наступному році «Атекс» виграв цей турнір.

З початком 2012 року почалася повна зміна поколінь. Всі ті, хто починав шлях у великому футболі з «Атекс» закінчили грати, а на зміну їм прийшли 15-річні власні вихованці клубу і спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву №16. Так, вони перспективні гравці, їх запрошують до збірних України (Солдатова А., Гладченко Ю., Шилова А., Скидан О., Нікітіна Л., Мельничук О., Черепаня Н., Малиновська О.), але у вищій лізі на рівних грати їм важко.  Команда опустилася на останнє місце

Одним з важливих моментів  не збереження складу став відхід з НУХТ ректора і завідувача кафедрою, а отже і припинення відносин з командою. І «Атекс» пустився в «одиночне плавання». Склад змінювався майже кожен сезон, так як після закінчення школи вихованці змушені були йти працювати і поступово припиняли тренуватися.

У грудні 2014 року Гресь Алла Василівна і Юрченко Надія Анатоліївна зареєстрували Молодіжний футбольний клуб «Атекс», а паралельно велася робота з університетом ім. Б. Грінченко, щоб закінчуючи школу футболістки могли вчитися і тренуватися, як мінімум ще 4 роки. І в 2016 року питання вирішилося позитивно. З’явилася можливість регулярно тренуватися і вчитися.

Здобутки команди з 2015 по 2021 рр.:

2015 р. – «Срібні» призери Чемпіонату України (WU-17);
2016 р. – «Бронзові» призери Чемпіонату України (WU-18);
2016р. – 7 місце Чемпіонату України (Вища ліга);
2017-2018рр.  – 10 місце Чемпіонату України (Вища ліга);
2018р. – «Бронзові» призери Чемпіонату України (WU-15);
2018-2019рр. – 6 місце Чемпіонату України (Перша ліга);
2019-2020рр. – 7 місце Чемпіонату України (Перша ліга);
2020-2021рр. – 2 місце Чемпіонату України (Перша ліга).

Приєднуйся та вболівай за клуб:

сайт (створюється) ⇒ fcateks.com
фейсбук ⇒ fcateks
інстаграм ⇒ fcateks/

2018 рік. Серіал присвячений жіночому футболу в Україні. Серія 7