Вища ліга 21/22. Знайомство з учасниками: ФК «Пантери» Умань

655
Вища ліга 21/22. Знайомство з учасниками: ФК «Пантери» Умань

Чемпіонат України з футболу серед жіночих клубів Вищої ліги сезону 2021-2022 років. Знайомство з учасниками ліги – ФК «Пантери» Умань

Жіночий футбольний клуб “Пантери” був створений 3 грудня 2014 року на базі Уманської ДЮСШ 1. Ініціатором створення клубу був відділ з питань фізичної культури і спорту Уманської міської ради. Тренером команди було призначено молодого та амбіціозного спеціаліста Деренюка Юрія Олександровича. Він же знаходячись на посаді голови Комітету жіночого футболу Черкаської обласної федерації футболу, мріяв створити молоду та перспективну команду, яка б мала гідні результати.

В 2015 році команда почала писати свою футбольну історію. Заявившись в Першу лігу чемпіонату України з футболу серед жіночих команд сезону 2015 року ЖФК «Пантери» стали переможцем ліги і вийшли до Вищої ліги.

За свої 6 років виступів ЖФК «Пантери» мають вагомі здобутки:

  • 2015 році Переможці чемпіонату України з футболу серед жіночих команд Першої ліги сезону 2015 року;
  • 2017 році Переможці першого чемпіонату України з пляжного футболу серед жіночих команд сезону 2017 року, і цим же вписали назавжди своє ім’я в історію пляжного футболу як перші Чемпіони.
  • 2018 році встановили рекорд України стали «Абсолютними чемпіонами України» з футболу серед дівочих команд;
  • 2019 році встановили новий рекорд України, перемогли команду з Луганська з рахунком 29-1 це «Найрезультативніший матч в історії України»

Починаючи з 2015 року клуб взяв участь у 46-тьох чемпіонатах України і 11-тьох кубках України з футболу, футзалу, пляжного футболу серед жіночих та дівочих команд. За результатами яких посідали: 1 місце – 22 рази; 2 місце – 9 разів; 3 місце – 3 рази;

За період існування клубу до складу Національних Збірних команд України різних вікових груп викликалось 68 гравців клубу.

Головний тренер клубу Деренюк Ю.О. у період з 2014 по 2016 роки паралельно був помічником тренерів збірних команд України WU-17, WU-15.

Щорічно по завершенню року за участю провідних спеціалістів жіночого футболу, журналістів, тренерів, громадської організації FIFPRO та УАФ проводиться голосування в номінаціях на «Кращого Українського гравця», «Кращого гравця чемпіонату України», «Кращого тренера України», «Кращого молодого гравця України», «Кращі 11 гравців в жіночому футболі».

В номінації на «Кращий молодий гравець України» перемагали у 2015 році Гриб Наталія, у 2017 році Білокур Оксана. Призерами були 2015 році Кумеда Анастасія, 2016 році Білокур Оксана, Янчук Поліна, 2017 році Моспан Лілія, 2018 році Герасименко Аліна.

В номінацію  «Кращі 11 гравців в жіночому футболі», яка вперше проводилась в 2019 році, одразу потрапила Білокур Оксана.
В номінації на «Кращий тренер України» головний тренер клубу Деренюк Юрій Олександрович у 2015 році увійшов до трійки кращих тренерів.
По версії Федерації футболу Черкаської області головного тренера нашого клубу Деренюка Юрія Олександровича уже 7 років поспіль визнають «Кращим дитячим тренером Черкащини»
Федерацією футболу Черкаської області вперше в 2019 році проводилось голосування на звання «Краща футболістка області», в якому перемогу здобула Білокур Оксана.

Але незважаючи на всі здобутки клубу ЖФК «Пантери» у 2017 році пережив втрату основного спонсора клубу який по різних причинах втратив свій бізнес. І щоб не втратити одну єдину футбольну команду міста, місцева влада взяла на утримання клуб, і по теперішній час опікується ним. Наданий момент клуб веде пошуки інвесторів які зможуть утримувати клуб щоб мати можливість і надалі виступати в чемпіонатах України.

Приєднуйся та вболівай за клуб:

фейсбук ⇒ WfcPantery