Затверджено тимчасовий протокол футбольних матчів в умовах карантину

1362
УАФ, логотип, Українська асоціація футболу,

Українською асоціацією футболу розроблено і затверджено протокол проведення матчів в умовах карантину.

Для жіночих клубів Вищої ліги та учасників розіграшу Кубка України:

«Тимчасовий протокол для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої коронавірусної хвороби COVID-19» діятиме в доповнення до постанови Міністерства охорони здоров’я України, затвердженої головним санітарним лікарем України, №51 від 03.09.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професіональних футбольних клубів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».

⇒ ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ

ЗАГАЛЬНІ МЕДИКО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ВИМОГИ
1.1 Даний Тимчасовий протокол для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину розроблено за участі представників УПЛ, ПФЛ, Комітету професіонального футболу УАФ, Комітету жіночого футболу УАФ, Спортивно-медичного комітету УАФ, Комітету УАФ з питань стадіонів та безпеки проведення змагань з урахуванням вимог Міністерства охорони здоров’я України та Протоколів УЄФА «Повернення до гри».
1.2 Футбольним клубам призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, передбачених Постановою МОЗ України, затверджену головним державним санітарним лікарем України, № 51 від 03.09.2020 року «Про внесення змін до протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професійних футбольних клубів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Відповідальні особи повинні надавати лабораторні аналізи протестованих осіб Спортивномедичному комітету УАФ на адресу kiliian.vv@uaf.ua а також на адресу ffuwomen@gmail.com кожні 14-ть днів.
1.3 Футбольні матчі організовуються в регіонах згідно до Постанови КМУ № 1236
від 09 грудня 2020 р. (зі змінами, внесеними постановою КМУ №104 від 17 лютого 2021 року) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
1.4 При проведенні матчів у регіонах із «зеленим», «жовтим» або «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог проведення змагань із глядачами з наповненістю споруд, приміщень не більше як 50 відсотків місць та за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.
1.5 Матчі, які проводяться на території адміністративно-територіальних одиниць, де
встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, повинні відбуватися за участі не більше як 220 осіб за умови перебування не більше однієї особи на 4 кв.м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід.
1.6 У випадку виникнення позитивних випадків терміново повідомити головного санітарного лікаря регіону для подальшого проведення епідемічного розслідування та Українську асоціацію футболу і відповідну лігу.
1.7 У випадку якщо групу гравців клубу переведуть на обов’язковий карантин або самоізоляцію за рішенням компетентного державного або місцевого органу влади, матч повинен відбутися за розкладом, якщо клуб буде налічувати щонайменше 13 заявлених футболістів команд клубу (включаючи принаймні одного воротаря), незалежно від будь-яких інших положень відповідних регламентів змагань, за умови, що всі футболісти можуть представляти команду згідно вимог регламенту відповідних змагань та отримали негативний результат тестування.
1.8 Якщо клуб не в змозі вивести команду на поле з вищезазначеною мінімальною кількістю гравців (тобто 13, включаючи принаймні одного воротаря), матч, якщо це можливо (тобто за умови наявності резервних дат для перенесення), може буде перенесений на дату, яка повинна бути визначена організатором змагань.
1.9 Якщо матч неможливо перенести, органи здійснення футбольного правосуддя УАФ
приймають рішення з даного питання. Якщо клуб не може виставити на матч команду з
дотриманням вищезгаданого критерію (13 футболістів включаючи одного воротаря) і матч неможливо перенести, то команді, по вині якої матч не відбувся, зараховується технічна поразка, а команді-суперниці технічна перемога. У випадку якщо матч неможливо провести по вині обох команд, то обом командам зараховуються технічні поразки.
1.10 Якщо клуб не провів обов’язкове тестування команди і вчасно не надав його результати у відповідності до медичного протоколу, що унеможливлює проведення матчу, то команді, по вині якої сталася така обставина (неможливість безпечного проведення матчу) зараховується технічна поразка, а команді-суперниці технічна перемога.

⇒ ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ