Анна Капкан (Стеценко): «Мене завжди захоплювала робота футбольних арбітрів»

1952
Бердичів, Володимир Керносенко, жіночий футбол, арбітри жінки, жінки у футболі, женский футбол, Анна Капкан (Стеценко)

Жіночий футбол у Бердичеві зародився завдяки праці легендарного тренера Володимира Керносенка.

Однієї з його вихованок є Анна Капкан (Стеценко), яка спочатку грала у футбол, а нині є асистентом арбітра з футболу та обслуговує матчі Чемпіонату України серед жіночих команд у Вищій та Першій лігах, а також у матчах серед чоловічих команд на Житомирщині.

– Анно, розкажи про себе та як ти взагалі потрапила до футболу?

– Мені 22 роки, я маю вищу педагогічну освіту, зараз навчаюся на магістратурі у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, працюю по професії вчителем фізичного виховання, займаюсь справою свого життя – спортом. А розпочалось все з випадкового відвідування спортивної секції по футболу в школі.

– Ти є вихованкою легенди бердичівського футболу Володимира Керносенка. Що можеш розповісти про цю людину? І чим він тобі найбільше запам’ятався?

– Володимир Броніславович – легендарна людина, який захоплював своєю відданістю футболу. Завдяки його прикладу, терпінню та вихованню я стала тією, ким я є зараз. Саме пам’ять про тренера дає мені наснаги не зупинятись на досягнутому, щоб бути достойною його вихованкою.

– У складі яких футбольних командах виступала Анна Капкан та яка твоя улюблена позиція на полі?

– На жаль, футбольна кар‘єра була недовгою, найбільше матчів було зіграно за команду ДЮСШ міста Бердичева, в якій я розпочинала під керівництвом Володимира Керносенка, також грала за збірну Житомирської області. А також мала за честь бути в складі «Колос» з Махнівки, Козятинського району, Вінницької області у складі якої грала у Кубку України та Чемпіонаті України з жіночого футболу серед команд Першої ліги на позиції півзахисника – яка є моєю улюбленою на футбольному полі.

– Як ти відчула поклик до того, щоб стати футбольним арбітром?

– Мене завжди захоплювала робота футбольних арбітрів і як тільки мені запропонували спробувати себе в цій ролі, я цю можливість не впустила. Мені це дуже подобається.

– Чому саме асистент арбітра? Чи є бажання стати головним арбітром на полі у майбутньому?

– Головний арбітр – це велика відповідальність і знання, які я набуваю в ролі асистента для того, щоб в майбутньому бути головною на полі.

– Як поєднуєш працю вчителя з фізичного виховання та футбольного арбітра?

– Поєднувати не важко, часу вистачає щоб реалізовувати себе як в педагогіці, так і в арбітражі.

– Чи хотіла б працювати тренером у жіночій команді по завершенню кар’єри арбітра?

– Хочу працювати тренером, не важливо, чи жіноча це команда, чи ні. Надіюсь, це станеться раніше, чим закінчиться кар’єра арбітра.

– Яка футбольна мрія Анни Капкан?

– Мені хочеться досягти такого рівня знань, щоб переконати усіх, що футбол може бути і жіночою справою.

 Максим Железницький, РІО Бердичів