Дар’я Ціхач: «На Україну напав не сам путін, на Україну напала вся росія»

793
Дар’я Ціхач, Daria_Tsikhach, Fredrikstad
Foto: Ida Christin Foss

Українська футболістка вінницького ЕМС-Поділля Дар’я Ціхач через війну опинилась у норвежському Фредрікстаді. Сайт Епоха Футболу задав 20-річній гравчині декілька питань.

– Як виник варіант з переїздом в Норвегію?

– Ми тренувалися з командою ЕМС-Поділля 5 разів на тиждень, а коли почалась війна було важко сидіти вдома та щосекунди обновляти сторінки з новинами. Я дізналась що на період воєнного стану мій контракт з клубом втрачає чинність і вирішила через УАФ знайти закордонний клуб і вже за пів години мене Сергій Новіков (співробітник жіночого відділу УАФ – прим.) зв’язав з норвезькою командою.

Я їхала сама, в країну яка розташована майже за три тисячі кілометрів від рідного дому, в країну де навіть не кожний знає англійську мову (лише норвезьку), в країну з іншим кліматом – було досить боязно, але моє бажання грати футбол виявилось сильніше ніж мій страх.

Все просто – мені запропонували, я погодилась. Це можливість заявити про себе.

– Що можеш сказати про цю країну і її жителів?

– Норвегія – це дійсно чудова країна, в якій живуть прекрасні люди. Скрізь панує спокій, повага, посмішки, а головне мирне небо над головою, яке об‘єднує всіх норвежців. Але мій рідний дім в Україні – в неповторній, незалежній і незламній країні.

– Тренувальний процес сильно відрізняється від того, що було в ЕМС-Поділля?

– Норвезький футбол кардинально відрізняється від українського. Інші вимоги, інакші установки, інший рівень. Важко змінювати стиль гри.

Але як сказав тренер Сімен Матісен: “якщо голова розуміє, то ногам буде не важко”, тому дякую Олександру Дудніку (тренер ЕМС – Поділля), за те що завжди вчив грати в «розумний футбол».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Fredrikstad Fotballklubb Kvinner (@fredrikstadkvinner)

– Нещодавно УЄФА виключила російські клуби з еврокубків, а жіночу і чоловічу збірну відсторонила від ігор. Доки тривають їх агресивні дії це правильне рішення?

– Від багатьох людей я чула «спорт вне политики», але відсторонити росію від усіх змагань – це стовідсотково правильне рішення.

На Україну напав не сам путін, на Україну напала росія. Тому покарані повинні бути всі люди цієї «недокраїни». Якщо страждають українські спортсмени – то росіяни постраждають в рази гірше. І не тільки на момент «агресивних дій». Слава Україні!

– Ну і на останок. Чому саме футбол і в скільки років ти почала ним займатись?

– Я навчалась в спортивній школі #27 міста Вінниця. Тому з перших класів привчали та залучили до різних видів спорту. Але я зрозуміла, що мені більше подобаються емоції командної гри, тому з 12 років я почала грати в футбол“, – сказала нам Дар’я Ціхач.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @_dashaaa_11