Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» підбив підсумки першого етапу чемпіонату

294
Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв підбив підсумки першого кола чемпіонату

Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв підбив підсумки першого етапу чемпіонату України з футболу серед жіночих клубів Вищої ліги сезону 2023/2024 років.


– Які емоції після завершення першої частину сезону?
– Команда мала завдання-мінімум – потрапити до першої шістки, але, якщо максимально чесно, ми ставили завдання бути в трійці лідерів, тому є певне відчуття незавершеності та невирішеності головного завдання. Мінімальне – виконано.

– Футболісток почали викликати до збірних. Як це впливає на команду і чи мотивує інших?
– Кожен спортсмен має ставити собі максимальні цілі. Вважаю, потрапляння до лав національної збірної є одним з найважливіших завдань у кар’єрі футболіста. З огляду на мотивацію нашої команди, усі рано чи пізно хочуть отримати виклик до збірної. Ми докладаємо багато зусиль, щоб допомогти їм у цьому, робота і вдосконалення не мають лишатися непоміченими. Сподіваюся, зусилля, бажання дівчат і зовнішні фактори допоможуть отримати виклик, бажаю успіхів і маю надію, що все вийде.

– Найкращий поєдинок за якістю гри?
– Були непрості матчі майже з кожною командою, фактично всі учасники чемпіонату налаштовуються на гру із «Шахтарем» особливо, можливо, назва клубу їх мотивує. Щодо якості, вважаю, поєдинки з «ЕМС-Поділлям» цьогоріч були дуже складними, кубкова зустріч, яка вилилася в справжню гольову серію, напевно, найбільш видовищна.

– Чий прогрес найбільш помітний?
– Значною проблемою багатьох команд є відсутність провідних футболісток, які через ушкодження або з інших причин не мають змоги грати, тому молоді виконавиці, які щойно починають футбольний шлях, стали основними: Лідія Заборовець, Софія Луцан та Діана Кравчук. Вважаю, вони прогресували найбільше і мають дуже гарні перспективи.

– У наступному колі «Шахтар» гратиме в чемпіонській групі, боротиметься з найкращими. Матчі з лідерами гартують команду?
– Ми самі повинні бути в лідерах чемпіонату. Вважаю, місце, яке посідаємо зараз, тимчасове. Матчі з лідерами демонструють упевненість або невпевненість команди, вказують вектор розвитку і спонукають ставати кращими. Звісно, що більше поєдинків із суперниками, які відповідають хорошому рівню, то краще прогресуватимуть гравчині. Перша шістка задаватиме рівень, який необхідній збірній.

– Як прокоментуєте поділ на підгрупи?
– На жаль, не всі команди чемпіонату фінансово стабільні та мають упевненість у своєму майбутньому, тому поділ команд на підгрупи вважаю доцільним. Та коли всі матимуть однаковий рівень конкурентоспроможності, хотів би повноцінний чемпіонат у два кола.

– Які труднощі виникали в першому колі?
– Найбільша проблема – травми. Вони не дозволяють залучати футболісток, які є важливими для організації і структури гри, заважають якості й результату.

– Розкажіть про найближчі плани.
– Після Нового року команда збереться на базі Академії в Щасливому для обстеження, далі триватиме підготовчий цикл до поновлення чемпіонату. Складемо план із розподілом на три тренувальні цикли, можливо, візьмемо участь у турнірі, який відбудеться в Україні або за кордоном.

Пресслужба ФК Шахтар



Футболістки «Шахтаря» Діана Кравчук та Лідія Заборовець разом із фондом Shakhtar Social завітали до дітей з порушеннями мовлення та особливостями розвитку, які навчаються в НРЦ № 17 у Києві. Під час візиту до реабілітаційного центру по всій країні лунала повітряна тривога, тому гості були змушені переміститися в укриття. Саме тут футболістки поспілкувалися з дітьми, роздали автографи і зробили спільні фото.

Гравчині «Шахтаря» та співробітники фонду передали навчальному закладу спортивний інвентар, який складався з м’ячів, манишок, координаційних драбин, комплекту фішок і сіток для м’ячів, завдяки чому діти зможуть займатися тим, що вони люблять найбільше, – грати у футбол.

Проєкт реалізовано завдяки гранту, який Shakhtar Social отримав у межах програми допомоги ECA Relief Programme за підтримки UEFA Foundation for Children. Загалом допомогу отримають 30 футбольних шкіл та секцій у державних закладах України.