Катерина Кукса: «Будь готова до складнощів, але долай їх і не опускай рук!»

576
Катерина Кукса_ Колос, жіночий футбол

Про що цей текст: про жіночий футбол без прикрас (важкі тренування, нерозуміння батьків, запитання “ти що, хлопець?”) і прекрасність жіночого футболу (успіхи, шалений азарт, впевнені перемоги над стереотипами)


Гол у ворота стереотипів. Історії українських футболісток: Катерина Кукса, 20 років, півзахисниця ЖФК “Колос” (Ковалівка)

Якось 11-річна я перемикала канали телевізора, щоби знайти цікавий мультфільм. І раптом натрапила на футбол. Точно пригадую, що грала “Барселона”. Я переглянула матч на одному подиху і саме він розпалив у мені цікавість до футболу. З того часу я й почала ганяти у дворі м’яча з хлопцями. І тоді ж вирішила стати футболісткою.

Мама і тато підтримали мій спортивний вибір. Водночас вони вважають, що футбол — ризикова сфера, тож треба мати запасний варіант майбутньої професії. Тому я вступила в КНУ імені Тараса Шевченка — буду ще й перекладачкою з турецької мови.

Поєднувати студентське життя і п’ять-шість тренувань на тиждень нелегко. Доводиться вчитись у метро, в автобусі, коли їду на або з тренувань.

Додому я зазвичай повертаюсь о 22:00 й намагаюсь все організувати так, аби якнайшвидше лягти спати, бо ж завтра знову вставати о 6:00! Такий режим спонукав мене не раз подумати над тим, чи не варто відмовитись від футболу. Але мені легше відмовитися від навчання, ніж від спорту… Зрештою, поки що мені вдається поєднувати все.

До речі, на початку шляху до мрії не обійшлося без факапів. Це були мої перші змагання, і перед їх стартом мене хтось ненавмисне закрив у роздягальні. Просиділа я там пів тайму, доки перелякану мене не знайшов не менш переляканий тренер.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Katеryna Kuksa (@kuksa10)

Гроші 

Необхідний для гри інвентар (форму, щитки тощо) зазвичай нам видає керівництво команди. Я ж купую тільки бутси — за 10-15 тисяч гривень. Їх вистачає на рік.

Щодо заробітків: жінки у футболі отримують приблизно втричі менше грошей, ніж чоловіки.

Стереотипи

Іноді, коли виходжу на спортивний майданчик, щоби потренуватись самотужки, люди здивовано приглядаються до мене і навіть можуть запитати: “ти що, хлопець?”

Стосунки

Футболісткам легше будувати стосунки з професійними спортсменами. Хлопцям з поза моєї сфери рідко подобається, коли дівчина ставить тренування чи перегляд матчу улюбленої команди вище над побаченнями.

Дівчатам:

Якщо ти, читаючи цей текст, загоришся ідеєю грати у професійний футбол, то берися за це! Будь готова до складнощів, але долай їх і не опускай рук!

*мої улюблені:
збірна на Євро-2020: окрім збірної України, я захоплююсь також грою Італії та Данії.
момент під час Євро-2020: коли товариші по збірній оточили данця Крістіана Еріксена, який знепритомнів під час гри. Так захищали його від фото- та відеокамер. У цей момент я зрозуміла, що таке справжня команда!
футболіст: Ліонель Мессі з ФК “Барселона”
футболістка: Віра Дятел
команда: ФК “Барселона”
книга: “Місто дівчат” Елізабет Ґілберт
страва: сирники

urban.page – Urban. Медіа для міленіалів