Вища ліга 23/24. 2 етап. Підсумки 10 туру: визначення призерів сезону

502

25 травня 2024 року відбулися заключні матчі Чемпіонату України серед жіночих команд вищої ліги сезону-2023/2024.

ОГЛЯДИ МАТЧІВ – Турнірну таблицю переглянути тут

Аліна Єрофеєва (UA-Футбол): У чемпіонаті України серед жіночих клубів Вищої ліги відбулися заключні матчі. “Кривбас” на своєму полі зустрічався з “Шахтарем”. У першому таймі обидві команди не розщедрилися на голи. Тому першого моменту довелося чекати до 69-ї хвилини зустрічі, коли господарі відкрили рахунок. За чотири хвилини від криворіжанок пішов другий м’яч, авторкою його стала Віолета Тян. До кінця фінального свистка донеччанки не зуміли нічим відповісти і арбітр зафіксував перемогу “Кривбасу” – 2:0.

“Ворскла” в рідних стінах приймала “Металіст 1925”. До перерви суперниці не змогли реалізувати свої шанси. А в другому таймі удача була на боці полтавок – на 71-й хвилині відзначилася Вероніка Андрухів. Харків’янки не змогли змінити ситуацію на полі, а господинь цілком влаштував такий результат 1:0. Також, як уже відомо, Наталія Зінченко завершила роботу на посаді головної тренерки “Ворскли”.

“Колос” обіграв на виїзді “Ладомир”. Єдиний гол у поєдинку забила Ірина Саніна (Катаєва), відзначившись із пенальті на 45-й хвилині зустрічі. Підсумок – 1:0 на користь ковалівської команди. Завдяки цій перемозі “Колос” посів 2-гу сходинку в таблиці та отримав срібні медалі. Ба більше, підопічні Людмили Покотило вперше у своїй історії вибороли перепустку до жіночої Ліги чемпіонів сезону 2024/2025.

“Дніпро-1” у домашньому поєдинку грав із “Пантерами”. Дніпрянки зі старту взяли ініціативу у свої руки, що призвело до швидкого голу. На 10-й хвилині свій момент реалізувала Аліса Логвинова. На екваторі першого тайму господині збільшили свою перевагу. Після перерви тиск на ворота уманчанок продовжився. Дніпровська команда забила ще чотири рази та встановила розгром – 6:0. Черкаський колектив фінішував на 10-му місці та зіграє перехідні матчі (вдома/на виїзді) з “Минаєм”, який посів третю позицію в Першій лізі. Поєдинки відбудуться 1 і 6 червня.

“Верес” на виїзді зазнав поразки від “Динамо”. Результат зустрічі вирішив єдиний забитий м’яч на 3-й хвилині, автором якого стала динамівка Аделіна Намазова. Як наслідок, 1:0 на користь київського колективу. Рівнянки, які посіли 11-ту сходинку, проведуть перехідний поєдинок (вдома/на виїзді) з “Оболонню”, яка фінішувала другою в Першій лізі. Матчі зіграють 1 і 6 червня. До слова, чоловіча команда “Вереса” теж побореться за право залишитися в елітному дивізіоні. Їхнім суперником буде першолігова “Оболонь”.

“ЕМС-Поділля” здобуло розгромну перемогу над “Маріуполем”. Вінничанки відкрили рахунок під завісу першого тайму зусиллями Олени Марценюк. Після перерви Марценюк знову вивела свою команду вперед. Наприкінці зустрічі вінницька команда двічі засмутила маріупольчанок. Спочатку на 90-й хвилині відзначилася Наталія Чурікова, а потім на 90+1 свій м’яч провела Марценюк. Впевнена перемога “ЕМС-Поділля” 4:0. “Маріуполь” посів 12-те місце і перейде до Першої ліги.

У вищу лігу одразу пробився чемпіон Першої ліги – “Сістерс” з Одеси.