Жіноча Ліга Чемпіонів УЄФА 2022/23. Шлях до Ейндговену: дати, учасники, формат

851
Жіноча Ліга Чемпіонів УЄФА 2022/23: дати, учасники, формат

Хто зіграє в груповому етапі? Які асоціації делегують декілька клубів? Все, що треба знати про сезон 2022/23. 

Сезон 2022/23 у жіночій Лізі чемпіонів УЄФА буде другим, проведеним у новому форматі, який включає груповий етап з матчами вдома та на виїзді за круговою системою.

Система проведення.
Як працює новий формат жіночої Ліги чемпіонів
 • Головна стадія змагань – груповий етап за участю 16 клубів. Команди будуть поділені на чотири квартети, в яких вони з жовтня по грудень проведуть один з одним по матчу вдома та на виїзді. Володарі двох перших місць отримають путівки до плей-офф (1/4 фіналу), який розпочнеться у березні. У чвертьфіналах та півфіналах команди проведуть по два матчі, фінал складатиметься з одного матчу та пройде в Ейндговені.
 • Чотири команди отримають прямі путівки в груповий етап, а володарі ще 12 місць, що залишилися, будуть визначені в кваліфікації в рамках Шляху чемпіонів (7 місць) та Шляху представників ліг (5 місць).
 • Кваліфікація в обох шляхах відбуватиметься однаково. У першому раунді команди змагатимуться у форматі міні-турнірів, переможці яких проб’ються далі. У другому раунді команди розіб’ють по парах і вони зіграють одна з одною вдома та на виїзді. Якщо набереться понад 50 учасників, в рамках Шляху чемпіонів буде проведено попередній раунд, де команди зіграють одна з одною вдома та на виїзді.
Скільки клубів зіграє від кожної асоціації?
 • Список учасників складається на основі жіночого клубного рейтингу асоціацій УЄФА на кінець сезону 2020/21. Україна займає 22 сходинку.
 • Топ-6 асоціацій рейтингу виставлять по три команди: Франція, Німеччина, Англія, Іспанія, Швеція, Чехія .
 • Наступні 10 асоціацій делегують по дві команди: Данія, Нідерланди, Казахстан, Італія, Ісландія, Норвегія, Шотландія, Швейцарія, Білорусь, Австрія .
 • Інші асоціації будуть представлені одним учасником. Від України представником у Лізі Чемпіонів стане чемпіон Вищої ліги сезону 2021/2022 років.
З якої стадії команди розпочнуть турнір?
 • Чинний чемпіон і чемпіони трьох найкращих асоціацій ( Франція , Німеччина та Англія ) відразу потрапляють до групового етапу.
 • Чемпіони інших асоціацій потраплять до Шляху чемпіонів кваліфікації. Чемпіони асоціацій, що займають у рейтингу місця з 4-го по 6-е ( Іспанія , Швеція , Чехія ) почнуть турнір з другого раунду, решта – з першого раунду (якщо не проводиться попередній раунд, при якому кількість команд, що стартують на цьому етапі, залежатиме від кількості учасників).
 • Віце-чемпіони шести найсильніших асоціацій (Франція, Німеччина, Англія, Іспанія, Швеція, Чехія) розпочнуть турнір з другого раунду Шляху представників ліг .
 • Власники третіх місць цих шести асоціацій, а також володарі других місць наступних десяти асоціацій ( Данія, Нідерланди, Казахстан, Італія, Ісландія, Норвегія, Шотландія, Швейцарія, Білорусь, Австрія ) вступлять у боротьбу з першого раунду Шляху представників ліг .
ліга чемпіонів, жіноча збірна, женский футбол, UEFA Women's CL, УЄФА, Ліга Чемпіонів жіноча, UWCL, group stage for UEFA Women’s Champions League
Шлях до Ейндговену. Календар 2022-2023

Попередній раунд (якщо потрібно)
27/28 липня та 3/4 серпня

Перший раунд (міні-турніри)
Півфінали: 18 серпня
Фінал/матч за третє місце: 21 серпня

Другий раунд
Перші матчі: 20/21 вересня
Матчі у відповідь: 28/29 вересня

Груповий етап
Тур 1: 19/20 жовтня
Тур 2: 26/27 жовтня
Тур 3: 23/24 листопада
Тур 4: 7/8 грудня
Тур 5: 15/16 грудня
Тур 6: 21/22 грудня

Чвертьфінали
Перші матчі: 21/22 березня
Матчі у відповідь: 29/30 березня

Півфінали
Перші матчі: 22/23 квітня
Матчі у відповідь: 29/30 квітня

Фінал (Стадіон ПСВ, Ейндховен)
3 або 4 червня