Комітет жіночого футболу УАФ: робоча зустріч перед стартом нового сезону

1370
Засідання Комітету жіночого футболу УАФ від 27.07.2021

27 липня 2021 року, у Будинку футболу відбулося робоче засідання Комітету жіночого футболу Української асоціації футболу.

Основною метою засідання стало обговорення підготовки до старту нового ігрового сезону у жіночому футболі та плани роботи на друге півріччя 2021 року.

Засідання Комітету відбулося за участі перших віце-президентів УАФ – Олега Протасова і Анатолія Демяненка. Серед запрошених були і тренери усіх національних жіночих збірних команд України різних вікових категорій.

На початку зустрічі заступник голови Комітету Юрія Титаренко проінформував присутніх щодо поточної ситуації в реалізації стратегічного плану розвитку жіночого футболу УАФ, який запроваджено за ініціативи президента УАФ Андрія Павелко та затверджено Виконкомом УАФ.

Засідання Комітету жіночого футболу УАФ від 27.07.2021

Під час засідання члени Комітету розглянули питання про стан підготовки до старту змагань у  Вищій та Перших лігах Чемпіонату України, в яких уперше в історії візьмуть участь більше, ніж 30 команд. Нагадаємо, що старт вищого дивізіону запланований вже на 30 липня, а клуби 1 ліги розпочнуть свої виступити 14 серпня 2021 року.

Також, було обговорено початок нового розіграшу Кубка України з футболу серед жіночих клубів сезону 2021/2022 років. На стадії 1/8 фіналу візьмуть участь 12 клубів Вищої ліги та 4 колективи першого дивізіону.

На засіданні комітету, також, було розглянуто питання проведення Всеукраїнського фестивалю з футболу серед найменших учасників змагань – дівчаток 2011/2012 р.н., який відбудеться в вересні 2021 року в чотирьох містах України: м. Вінниця, м.Кривий Ріг, м. Тернопіль та м. Харків та на який з’їдуться дівочі команди з усіх регіонів України.

Засідання Комітету жіночого футболу УАФ від 27.07.2021

Велику увагу було приділено на засіданні також національним дівочим та жіночим збірним. Кожен з тренерів мав можливість виступити та розповісти про свої плани по підготовці збірних команд до подальших міжнародних змагань, що стартують вже восени цього року.

Першими у другому півріччі цього року розпочнуть свою роботу підопічні Олени Кудзієвої (збірна WU-15), які в період з 03 до 07 серпня проведуть селекційний збір, а вже у листопаді наймолодша збірна збереться вдруге, де заплановано проведення міжнародних поєдинків.

Підопічні Сергія Сапронова дівочої збірної WU-17 в цьому році зіграють у Лізі Б першого раунду Чемпіонату Європи. В період з 26 вересня до 04 жовтня 2021 року вони зіграють свої офіційні матчі в Естонії. Розпочнуть свої виступи синьо-жовті матчем зі збірною Північної Македонії (27 вересня), через два дні суперницями українок стануть футболістки збірної Молдови (30 вересня), а завершуватимуть груповий етап наші гравчині 3 жовтня з командою Естонії.

Паралельно свою підготовку, після майже дворічної паузи, відновлять і футболістки молодіжної жіночої збірної України WU-19. Вже в період з 19 до 27 жовтня 2021 року підопічні Валерія Паламарчука зіграють у Нідерландах. Розпочнуть свої виступи у Лізі А синьо-жовті матчем з господарками групи – збірною Нідерландів (20 жовтня), через два дні суперницями українок стануть футболістки збірної Шотландії (23 жовтня), а завершуватимуть груповий етап наші гравчині 26 жовтня з командою Австрії.

Наставниця національної жіночої збірної України Наталія Зінченко спочатку прозвітувала за роботу у попередньому етапі. Нагадаємо, що головна команда країни, після довгої паузи, зуміла вийти до раунду плей-офф ЄВРО 2022, але пробитися на головний футбольний форум нашій збірній не вдалося.

Свій новий відбірковий цикл для українок стартує у жовтні 2021 року, і цього року команді належить зіграти чотири матчі кваліфікації Кубку Світу-2023. 21 та 26 жовтня синьо-жовті проведуть два домашніх матчі зі збірними Фарерських островів та Іспанії. Завершуватиме ігровий рік збірна України двома виїзними матчами зі збірними Шотландії (26 листопада) та Угорщини (30 листопада).