Таміла Хімич: «Ми віримо в наш сильний, сміливий народ, віримо в ЗСУ!»

307
Таміла Хімич «Ми віримо в наш сильний, сміливий народ, віримо в ЗСУ!»

Український жіночий футбол як інструмент об’єднання нації в умовах російського вторгнення

Попри триваючі військові дії та звірства російської армії, українці намагаються не втрачати зв’язок зі своїм повсякденним життям. Для зміцнення бойового духу українців та Збройних Сил України, під офіційним слоганом “Ми однієї сміливості”, проходять змагання з українського футболу, і жіночий футбол не є винятком.

До вашої уваги ексклюзивне інтерв’ю досвідченої української професійної футболістки та однієї з ключових півзахисниць національної жіночої збірної України, ЖФК «ЕТО» (Угорщина) – Таміли Хімич.

Таміла поділилася своїми думками щодо розвитку українського жіночого футболу під час вторгнення, своєї адаптації в угорському чемпіонаті, останніх воєнних подій в Україні та зборів національної жіночої збірної.

Українські футбольні змагання розпочалися 23 серпня. 10 вересня розпочалися матчі Вищої ліги чемпіонату України серед жіночих команд завдяки успіхам ЗСУ та за підтримки Президента Володимира Зеленського. Це водночас унікальний і важкий сезон, і всі докладають максимум зусиль задля його продовження на тлі повномасштабної війни. Чи радісно було для Вас почути новину про відновлення українського чемпіонату? Є побоювання, що як минулого разу, чемпіонат вимушено зупинять через збільшення російської агресії?

На мій погляд це правильне рішення, що відновили чемпіонат, і сподіваюся, що він закінчиться так як і повинен. Для багатьох це не просто побігати з м’ячиком, ми цим живемо, це наша робота, і це трохи відволікає і дарує емоції, яких нам зараз не вистачає. За це тільки можна подякувати Президенту України та всім тим, хто захищає нашу країну і дає нам можливість займатися улюбленою справою.

Зараз Ви граєте в Угорщині. Можете розповісти про адаптацію у новому клубі “Ето”, цілі на сезон та про підтримку українців у цій країні? Адже Угорщина не підтримує Україну у цій війні. Та і сама політика Віктора Орбана у ЄС викликає багато питань, особливо після його промови у Румунії (заклики про мир з Росією на умовах путіна), яка шокувала весь світ.

Ну я скажу так, в Угорщині, напевно, проходила найскладніше, або ще проходить адаптація. Щодо якоїсь підтримки в цій країні я не можу сказати конкретно, тому що я нічого ніде не бачила подібного на підтримку України. Було якийсь час давали якусь знижку на проїзд у поїздах та не більше.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Tamila Khimych (@khimych970811)

Багато футболісток перейшли в європейські клуби або в Туреччину. Також багато легіонерок залишили наші клуби. Чи вплине це все на нашу конкурентоспроможність на європейській арені? Чи не ослабить це розвиток жіночого футболу в Україні?

Що стосується гравців у Європі це дійсно добре: добре як для самих гравців, які набираються європейського досвіду, так само і для України. Що стосується чемпіонату України, я думаю не дуже багато чого змінилося через те, що легіонери та українські гравці переїхали за кордон. Зараз час для молодих гравців, на молодь покладають надії, дають шанс показати себе, та й у чемпіонаті є молоді гравці, які добре себе проявляють, які вже лідери у своїх клубах, які можуть скласти конкуренцію для більш досвідчених гравців. Розвиток футболу в Україні не стоїть на місці і ми йдемо в правильному напрямку.

Як пройшов збір на Фарерських островах та в Мадриді? Як там підтримують українців? Багато людей говорять про втому європейців від війни на тлі енергетичної кризи та інфляції. Ви помітили це?

Збори проходили у звичайній обстановці, тренувалася, вивчали суперників, готувалися до матчей, все як зазвичай.

Кожна людина дивиться на війну в Україні на власні очі, хтось переживає за українців, хтось не звертає уваги на це, а комусь взагалі не цікаво, що відбувається і такі люди є. Я не сумніваюся навіть у цьому, і не сумніваюся в тому, що хтось втомився від цього всього.

 Як пройшла зустріч з Романом Зозулею? (Проєкт “Футбольний байрактар“).

Було приємно і несподівано побачити Романа, сфотографувалися з ним, він побажав удачі в матчі з Іспанією.

На Вашу думку, Україна зможе пробитися до ЄВРО-2025? Головний тренер збірної Луїс Кортес зазначив, що це пріоритет. Чого не вистачило для потрапляння на КС-2023?

Напевно, у кожного є футбольна мрія потрапити на КС і на Євро. І ми не є винятком. Ми теж хочемо представляти нашу країну у фінальній частині, для цього нам потрібно працювати і прагнути бути кращими –  як індивідуально, так і командно.

Особливо я не хочу коментувати те, чого нам не вистачило в матчах з прямими конкурентами, хочеться тільки, щоб кожен зробив правильні висновки і йдемо далі.

Ваше ставлення до ефективності системи ВАР у чоловічому чемпіонаті України та в Європі? Чи варто її запроваджувати в українському жіночому чемпіонаті?

Я насправді не проти Вар у жіночому чемпіонаті, це було б правильне рішення особливо для нашого чемпіонату.

росія продовжує ракетний терор по мирним містам. Чи вважаєте Ви, що найкращим варіантом та гарантом нашої безпеки є вступ до НАТО? Чи реально це у найближчий час?

Якщо це допоможе закінчити війну, то хотілося б, щоб якнайшвидше Україна вступила в НАТО.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Tamila Khimych (@khimych970811)

Україна приєдналась до заявки Португалії та Іспанії на проведення Чемпіонату світу 2030 року з футболу. Це особисто підтримав Президент Зеленський. Президент УАФ Андрій Павелко зазначив, що “футбол є унікальним інструментом для об’єднання до миру… Футбол під час війни – надія для багатьох людей на майбутню перемогу, це дуже соціально важливе явище для всіх українців.” Підтримуєте це?

Я тільки ЗА, щоб в Україні провели, і жіночий чемпіонат Європи, і чоловічий КС, це був би правильний вибір.

Як вважаєте, чи набирає популярність жіночий футбол в умовах війни? Вірите, що буде інвестиційний План Маршалла саме для нього?

У нашій країні до війни особливо жіночий футбол не був популярним, що вже говорити зараз.  Я не кажу, що у нас про жіночий футбол ніхто нічого не знає, ні, але не так як хотілося б, так як знають у Європі, а ми туди прагнемо. Ми поки що  трохи відстаємо, і це лише справа часу. Всьому свій час, головне, що ми йдемо в правильному напрямку.

А щодо Плану Маршалла… щось мало віриться в це.

Ваша позиція щодо культурної дипломатії Олени Зеленської? Хотіли б, щоб одним з напрямком її роботи, зокрема Фундації Олени Зеленської, став український жіночий футбол?

Я особливо не слідкую за політичними новинами, не стежу хто куди вступив, але якщо Олену Зеленську зацікавить жіночий футбол, то було б добре. Хотілося б, щоб хтось більше уваги приділяв жіночому футболу та його розвитку в нашій країні.

Про Перемогу України. Що є Перемогою для Українців та наших союзників? Чи вірите Ви у ліберальну росію і можливість повернутися за стіл переговорів? Зможемо повернути всі території, включаючи Крим?

А який вже сенс сідати за стіл переговорів, загальне рішення ніхто не знайде. Те, що хоче та країна – так не буде. Ми не можемо просто так взяти і віддати зараз пів України тому що хтось так захотів, це наше, це наші землі, наш народ і ми все повернемо обов’язково, повернемо те, що належить Україні. Ми віримо в наш сильний, сміливий народ, віримо в ЗСУ, ми віримо в тих, хто зараз захищає нашу країну і звільняють наші землі. Ми віримо, що Україна буде вільною та незалежною.

Ваші побажання українцям та союзникам України у війні проти агресора-терориста? Та чи плануєте Ви повернутись, щоб грати в Україні?

Хочу побажати кожному міцного здоров’я, мужності, терпіння, сил і, звичайно ж, чекаємо і віримо в нашу Перемогу.

Гарне питання. Поки що у мене контракт, а там уже подивимося.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Tamila Khimych (@khimych970811)